З 5 по 8 квітня 2023 року в Українському Державному Університеті імені Михайла Драгоманова відбулись Дні відкритих дверей Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації (ННІППК). Учасниками заходів стали понад 360 вчителів, учнів, студентів, вихователів та керівників закладів освіти м. Києва, Київської, Львівської, Полтавської та інших областей України.
5-6 квітня 2023 року пройшло пленарне засідання і засідання секцій щорічної звітно-наукової конференції студентів «Освіта і наука – 2023» Навчально-наукового інституту перепідготовки і підвищення кваліфікації Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за участі педагогічних працівників.
Тренінги і майстер-класи проходили 7-8 квітня 2023 року на базі платформи Zoom.us. З вітальним вступним словом виступив директор Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник України, Сергієнко Володимир Петрович. Він наголосив на важливості співпраці Інституту із закладами загальної середньої освіти та розповів про напрями освітньої діяльності Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації.
Гриценко Андрій Петрович, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри історії, правознавства та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, провів лекцію «Професійний стандарт керівника. Державні стандарти освіти».
З доповіддю «Змішане навчання в умовах воєнного стану» виступила Бандура Т.В., яка розповіла про принципи вибудовування ефективного навчального процесу під час воєнного часу, якими методиками та інструментами краще користуватись комунікуючи з учнями.
Строгаль Т. Ю. провела лекцію та дуже нестандартно розкрила тему «Педагогіка багатоманітності та інклюзія в освіті», після якої між учасниками було активне обговорення, що показало актуальність та цікавість до даної теми.
Цікавою та, в деяких аспектах, новою для слухачів була лекція Манжули Є.В. «Основи фінансової грамотності учнів: інновації у викладанні». Вона розповіла про важливість розкриття та донесення теми економічної та фінансової грамотності до учнів шкіл. Ці відомості є дуже корисними для майбутнього дітей: вони вчаться давати раду власному бюджету, як і де заробляти, як правильно оформлювати резюме і займатись пошуком роботи, розуміють важливість сплати податків та інше.
Ольховська Юлія Олексіївна закінчила перший день занять майстер-класом «Писанкарство як арт-терапевтична технологія в умовах воєнного стану». Слухачі приймали активну участь в створенні своїх власних писанок.
Другий день майстер-класів і тренінгів розпочала кандидатка історичних наук, доцентка Чепуренко Я.О. з лекцією «Сучасні управлінські технології», в якій було доступно розкрито важливу тему управління закладом освіти на основі порівняння західного і вітчизняного досвіду.
Марченко Н.В., кандидатка педагогічних наук, доцентка, розкрила важливу для всіх педагогів та вихователів тему “Професійне спілкування та етикет в освіті”.
Директор Навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Сергієнко В.П. провів заняття на тему “STEAM-освіта як основа інноваційного розвитку закладів освіти”.
З Іриною Ніколенко учасники тренінгів обговорили методичне забезпечення діяльності закладів дошкільної освіти.
Закінчила останній день тренінгів Бандура Т.В. продовженням свого заняття «Змішане навчання в умовах воєнного стану». На цей раз пані Тетяна поділилась практичними напрацюваннями та інструментами для ефективної роботи з учнями дистанційно.
Також 7-8 квітня 2023 р. проходили майстер-класи для вступників «Практичні поради з підготовки до вступу в університет». Майстер-класи пройшли з таких предметів: українська мова, історія України, фізика, хімія, математика. Педагоги та учні ознайомилися з різними способами ефективного навчання, дієвою підготовкою до зовнішнього незалежного оцінювання, прийомами якісного засвоєння базових понять та відпрацювання навичок.